Így készült a Share

Így készült a Share közösségimédia-közlemény szolgáltatás -- így készíthetsz Te is magadnak

Kis magyar közösségimédia-közlemény (aka SMR, lásd még itt, itt és persze itt) szolgáltatást készíteni nem nagy dolog — és bár távolról sem vagyok programozó, mivel pont volt egy hosszú hétvégém, bütyköltem egyet. 🙂 Íme a Share, a Noguchi Porter Novelli ingyenes, szabadon hozzáférhető, önkiszolgáló szolgáltatása. A forráskódot pár nap reszelés múlva ingyen letölthetővé teszem, virágozzék ezer virág.

Persze más kérdés, csodaszer-e, illetve van-e értelme ma Magyarországon.

A tervezési fázisban alapvetően három korlátot szabtam magamnak:

  • működjön az iPhone/iPod touch/iPad trión
  • az időmön kívül ne kerüljön semmibe (vagyis nem veszünk plugint, sablont)
  • 72 óra alatt készüljön el

Check, check, check. Lássuk, mi kell hozzá!

A filozófia

Az egész SMR-dolog közösségi munkában indult, miért lenne hát szükségszerű, hogy csak egy, márkázott, konkrét céghez (ügynökséghez) köthető verziója legyen? Nem az, ezért eleve önkiszolgáló, összecsomagolható, bárhol telepíthető rendszert akartam.

A recept

Alapnak kell hozzá egy WordPress blogmotor, esetünkben a legfrissebb fejlesztői verzió, a hozzá tartozó magyar nyelvi csomaggal, meg persze tárhely.

Jöhet a felépítés. A legegyszerűbb megoldás, ha az egész közleményt a bejegyzés mezőbe írjuk. Persze ez a legrugalmatlanabb, legkevésbé felhasználóbarát, az a legjobb, ha minden tartalomtípusnak (összefoglaló, multimédia, stb.) külön helye van. Ehhez először a WordPress 3.0 egyik menő új funkciójával, az egyéni bejegyzéstípusokkal próbálkoztam. Elment rá egy nap, és nem jutottam közelebb a megoldáshoz, úgyhogy visszaléptem egyet, és kerestem egy bővítményt, amelyikkel simán egyéni mezőket tudok rendelni a bejegyzésekhez. Megterveztem a mezőket, betöltöttem az első próbabejegyzést, nem jelent meg, csak a lead.

Akkor készítsünk sablont! Meglepően kevés HTML5 (vagyis iKütyü-kompatibilis) WordPress-sablon létezik, én a H5 “csontvázat” választottam. A fejlesztés innen két vonalon folytatódott: egyrészt bele kellett hegeszteni az egyéni mezőket (viszonylag egyszerű), másrészt ráhúzni valami elfogadható, minden böngészőben egységes (rémálom) stílust. Ehhez egy korábbi Porter Novelli oldal sablonját és a HTML5-barát Less Framework-öt használtam.

További bővítmények

Van még pár funkció, amihez egyszerűbb volt plugint keresni:

Nagyjából ennyi. Még csiszolgatom kicsit, és — valószínűleg a hétvégén — letöltheted az egész csomagot.

Addig is kérj felhasználónevet, próbálgasd, dicsérd vagy szidd. Arra van, közös.

3 hozzászólás

  1. bszanto - 2010. május 25. kedd 11:29

    Nesze nekem közösségi média, @csubakka idő előtt ellőtte… Így készült a Share, a Noguchi nyílt SMR szolgáltatása http://bit.ly/bsKdnD

    This comment was originally posted on Twitter

    Válasz
  2. PR_hub - 2010. május 26. szerda 07:06

    Olvasom: Így készült a Share http://bit.ly/cIq39n

    This comment was originally posted on Twitter

    Válasz
  3. pollner - 2010. május 27. csütörtök 10:31

    @atM_interaktiv Vagy inkább @bszanto barkácsmunkáját http://bit.ly/9k3Uj1 hivatalosan is elismert Szántó B. ügyvezető:)

    This comment was originally posted on Twitter

    Válasz

Have your say

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .