Egészen új, hatékony, elegáns megoldás a reklámkerülő B2B célcsoportok elérésére! Vagy sem.

Fax-SPAM, 2010, MagyarországKi mondta, hogy a vulgármarketinges csak online támadhat? Félig közszolgálati jelleggel hadd osszam meg ezt a remekbe szabott ajánlatot, tegnap érkezett faxon. Bizonyára számos kis- és közepes vállalkozás, talán még komoly nagyvállalat (bankok! biztosítók! adó- és pénzügyi tanácsadók!) számára kínál egészen új, törvényes(!), hatékony és igazán ízléses eszközt a folyamatosan marketingüzenetekkel bombázott, fokozottan reklámkerülő célcsoportok elérésére! (Not.)

Külön felhívnám a figyelmet az ötös hármas számú előnyre, miszerint konkrétan a törvény bötűje nem tiltja. Tehát bizonyára rendben van. Meddőszórás? A reménybeli vevő idejének elfecsérlése? Egyszeri tranzakció hosszú távú kapcsolat helyett? Piha! A negyedéves számokat hozhatjuk vele.

Ha jobban belegondolok, ez utóbbi szempont miatt nem lepődnék meg, ha egy-egy hazai nagyvállalat tényleg beleugrana.

A második ajánlott podcast a dél-afrikai származású Joseph Jaffe elsősorban az “új marketinggel” (nem csak online!) és reklámmal foglalkozó Across the Soundja (iTunes link). Jaffe valaha reklámos volt, végülis ma is az, csak nem nagy ügynökségnél dolgozik. Írt egy érdekes könyvet “Life After the 30-Second Spot” címen, néhány részlet erről itt.

Valaha Steve Rubel-lel indították, aztán amióta Steve néhány hónapja idő hiányában kiszállt, Joseph minden héten új vendéget hív, akivel megvitatják a friss híreket, trendeket, és persze a hét győzteseit, veszteseit. Ez utóbbi egyébként az podcast egyik legjobb rovatja, a másik, amikor a hét vendégének 60 másodpercben kell bemutatkozni és meggyőzni a hallgatókat (és Jaffe-t), hogy érdemes visszahívni.

A legjobb adás egyébként a múlt heti volt: összeállt a For Immediate Release (lásd alább) stábjával, és a nagyon élvezetes beszélgetés mellett a két podcast állandó rovatain is osztoztak. Érdemes legalább azt az egyet meghallgatni.

Közben továbbra is várnám a magyar podcastok jelölését. Nem igaz, hogy nincsenek?!

Mivel kicsivel kettő előtt a Budapest Rádióban Takács Alíz és Molnár Anikó kérdez a blogokról, reklám- és marketingértékükről, elérkezettnek láttam az időt, hogy összeállítsak egy kis elméleti alapvetést a témában.

(Jó, szóval végig akartam gondolni, mit is mondjak, illetve lehetőséget akartam adni minden érintettnek, hogy hozzászóljon, urambocsá befolyásoljon. Tessék.)

Persze a témát mostanában már sokan, sokfelé feldolgozták. Legutóbb a Business Week és az Economist, a hazai vezéregyéniségek közül doranskytól kezdve, pollneren át sztahanovig szinte mindenki elmondta-leírta a véleményét. Alább az enyém.

Alapvetően egy cég a blogokat négyféleképpen használhatja. A legegyszerűbb—és rövid távon a legfontosabb—a monitoring, vagyis a kommunikációs, üzleti szempontból releváns blogok azonosítása és figyelése. Úgy tűnik, ezt már több nagyvállalat is elkezdte, bár azért figyelő szemüket elsősorban nagyrészt a jól bejáratott és/vagy hagyományos média blogjaira (például és legfőképp a Homárra) vetik. (És most ne vitázzunk azon, a Homár blog-e vagy sem. A kulcsszó: percepció.)

(tovább…)

A Rocketboom, egy napi rendszerességgel jelentkező háromperces, ingyenes video podcast nemrégiben bejelenetette, hogy árverésre bocsátja legeslegelső hirdetési csomagját. Az aukció most 15000 dolláron áll, bár még lehet licitálni. A MediaPoston megjelent update érdekes olvasmány.

The bidding, which started at $500, had reached $14,999.99, by Sunday. The eBay ad promises one million impressions minimum. The two top bidders, “Dave-Texas” and “FivePercentCard_com,” don’t appear to be brand marketers. Baron said he originally anticipated that the ads would sell for somewhere between $8,000 and $40,000, based on an estimate Internet expert Jeff Jarvis gave the company. BlogAds founder Henry Copeland, whose firm bid on the ad space but dropped out when the bidding topped $12,000, said the inventory’s value might be worth as much as $50,000. “Being the first advertiser on a cult show like this, with the ads actually being produced with Amanda, assuming that is the case, is worth a lot more than $15,000,” he said, referring to Rocketboom star Amanda Congdon. “An anal-retentive media buyer will get focused on the difficulty of verifying the viewership numbers, how many of the downloads are actually watched—and miss the novelty value and cult status of the show.”

Via BuzzMachine

Update: negyvenezer dollárt (kb. nyolcmillió forint), ennyit szánt rá egy obskurus cég, az ATM-eket gyártó és üzemeltető TRM. Állítólag már a következő heti is elkelt, a podszférában (létező kifejezés ez?) aktívan mozgolódó EarthLink Internet-szolgáltató vette meg. (Via Blogspotting)